S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme, stejně jako většina webů, tzv. cookies. Dle nařízení EU Vás o tom musím informovat.

 

 

 

 

 

 Úvod » ART » Obrazy » "A" Karel Hofman / Valašská vesnice


        

"A" Karel Hofman / Valašská vesnice

New

 

Rozměry: 18 cm x 59 cm
Technika: Olej
Cena:
14 000 CZK ( Nejsme plátci DPH )

 

Olej na lepence o rozměru 18 cm x 59 cm (rozměr s rámem 43 cm x 80 cm), 80. léta 20. století, signováno v PD., rámováno v původním rámu pod sklem.

Kvalitní práce jednoho z nejtalentovanějších moravských malířů 20. století.

"A" - nová položka

 

O autorovi:

Karel Hofman (1906 - 1998)

Vyučil se malířem porcelánu v Jaroňkově dílně v Rožnově pod Radhoštěm. V letech 1926-1933 studoval na pražské Akademii výtvarných umění u profesorů Jakuba Obrovského a Otakara Nejedlého. V letech 1933-1935 získal dvakrát po sobě stipendium italské vlády, které mu umožnilo rozšířit studia na Škole krásných umění v Římě. Po návratu do vlasti se věnoval pedagogické činnosti, nejdříve na Baťově škole umění ve Zlíně a po válce na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti. Koncem 50. let přesídlil na Soláň (Velké Karlovice) a soustředil se výhradně na vlastní tvorbu. Věnoval se krajinomalbě, portrétní a ojediněle grafické tvorbě (cyklus 12 barevných litografií), vytvořil též několik monumentálních fresek. Uskutečnil desítky výstav u nás i v zahraničí. Měl mimořádně čilé kontakty především s italským uměleckým prostředím (výstavy v Římě, Bologni, Benátkách, Florencii, realizace monumentální fresky v Taipaně). V roce 1985 byl jmenován národním umělcem.

 

 

Máte zájem o tento předmět? Kontaktujte  nás. 

 

 

NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Nebyl zatím přidán žádný názor. Přidejte svůj názor nebo dotaz jako první.

Rozměry: 18 cm x 59 cm
Materiál: Lepenka
Technika: Olej